Eesmärk ja Info


PALLIRALLI EESMÄRK

Läbi heategevusliku palliralli on LC Viljandi Fellin eesmärk toetada Viljandimaa diabeedihaigeid lapsi ja noori. Oleme oma perepäeva loomisel saanud inspiratsiooni ja abi Pardiralli korraldajatelt (www.pardiralli.ee). Soovime tutvustada diabeediga kaasnevaid muresid ja võimalusi koos haigusega elada täisväärtuslikku elu.

Soovime toreda kevadise perepäeva käigus ja pallide müügiga annetusi kogudes toetada võimalikult paljusid abivajajaid.


DIABEEDIST

I tüübi diabeet on krooniline haigus, mida ei saa välja ravida, kuid veresuhkru taset kontrolli all hoides on võimalik elada pikk ja kvaliteetne elu.
I tüübi diabeeti põdevate inimeste arv suureneb maailmas igal aastal keskmiselt 3% võrra, kuid alla 5 aastaste seas alarmeerivalt 5% võrra, Eestis viimasel kolmel aastal väikelaste seas lausa 9,3% võrra. 2016.a. seisuga põdes Eestis seda haigust kokku ca 7000 inimest, nende hulgas oli 800 last (kuni 18-aastast). Maailmas haigestub I tüübi diabeeti ca 200 last päevas. Maailmas elab kokku umbes 440 000 I tüübi diabeediga last ja noort, neist 20% Euroopas. 
Haigestumine on tõusnud kiiresti just Kesk- ja Ida-Euroopa maades, kus varem oli see näitaja madal. *
*Kasutatud allikas: ELDÜ koduleht


KUIDAS ME SAAME AIDATA?

LC Viljandi Fellin soovib läbi annetuste toetada Viljandimaa diabeedihaigeid lapsi ja noori. Eestis on saadaval insuliinipumbaga integreeritud glükoosijälgimise süsteem, mis võimaldab reaalajas jälgida kasutaja veresuhkrut. Selle insuliinipumba maksumus on ca 2400-3740 eurot olenevalt aparaadi võimalustest. Glükoosimonitori juurde kuuluvaid sensoreid kulub ca 60 aastas ja ühe maksumus on 51 eurot. Kuigi Haigekassa toetab insuliinipumpade, testribade, lantsettide ning sensorite soetamist, toob ravi ja omaosalus peredele siiski suuri väljaminekuid.

LC VILJANDI FELLIN

Oleme tore seltskond, kes juba 14 aastat ühiselt head teeb. Nende aastate jooksul oleme korraldanud erinevaid projekte, mille läbi oleme toetanud Viljandimaa lapsi, kes vajavad abi.

Loe lähemalt siit: http://www.lions.ee/index.php?id=1260&group_id=75

Mis südamest tuleb, see südamesse läheb...

Olen andnud omapoolse abi ja toetuse ning jaganud enda kogemusi Pardiralliga, et anda hoogu Fellin Pallirallile.

Ave Laas
Pardiralli projektijuhtLC Viljandi Fellin soovib läbi annetuste toetada Viljandimaa diabeedihaigeid lapsi ja noori. Eestis on saadaval insuliinipumbaga integreeritud glükoosijälgimise süsteem, mis võimaldab reaalajas jälgida kasutaja veresuhkrut. Selle insuliinipumba maksumus on ca 2400-3740 eurot olenevalt aparaadi võimalustest. Kuigi Haigekassa toetab insuliinipumpade soetamist, toob ravi ja omaosalus peredele siiski suuri väljaminekuid.